كتاب دختر شينا

نام کتاب: دختر شینا

ناشر: سوره مهر

نویسنده: بهناز ضرابی زاده

قیمت: 8900تومان

تعداد صفحات: 263


مجموعه شعر «چند مجلس از دهه اول»

 

در آستانه ماه محرم انتشارات خیمه دو دفتر شعر سپید از شاعران معاصر را بار دیگر روانه بازار کتاب کرد.

مجموعه شعر «چند مجلس از دهه اول» از سروده‌های سید اکبر میر‌جعفری است که در قالب شعر سپید عاشورایی سروده شده است و مشتمل بر مقدمه، اشعار و متنی با عنوان هنر شیعه کردن اشیاء است.

اشعار این کتاب با نگاه اجتماعی و روحانی از كربلا و با تاثیر فرهنگ عاشورا در زندگی و روزگار ما سروده شده است.


کتاب «شب به خیر فرمانده»

کتاب «شب به خیر فرمانده» نوشته احمد اکبرپور با تصویرگری نرگس محمدی به تازگی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب یکی از کتاب های تصویری نشر افق است که در آن‌ها نویسنده و تصویرگر با همراهی هم کودکان را به دنیای داستان می برند و بزرگ ترها را هم به دنیای کودکی می‌برند. «شب به خیر فرمانده» جزو فهرست کتاب های برجسته نوجوانان با نیازهای ویژه است. این کتاب همچنین برنده مسابقه داستانی کودکان با نیازهای ویژه و دیپلم نمایشگاه تصویرگری کتاب کودک بولونیا در سال ۲۰۱۵ شده است.


کتاب «درآمدی بر دین‌های دنیای باستان»

 

کتاب «درآمدی بر دین های دنیای باستان» شامل مجموعه‌ای از مقالات محققان و پژوهشگران حوزه دین و تاریخ است که سرویراستاری‌شان توسط سارا ایلز جانستون انجام شده و جواد فیروزی نیز آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب دین‌های دوران باستان را با پراکندگی جغرافیایی شان معرفی می‌کند.

تولیدکنندگان این کتاب، آن را به دلیل فقدان اثری که هم در حوزه گردآوری اطلاعات دین‌های باستانی و هم در زمینه نظام بخشیدن به آنها مرجع معتبری باشد، منتشر کرده‌اند. هدف این کتاب، فاصله گرفتن از ساختار دایره المعارفی و به جای آن ارائه داده‌هایی درباره ۱۰ فرهنگ و سنتی که گام به گام بررسی می‌شوند، عنوان شده است.

کتابی که انتشارات ققنوس منتشر کرده، ترجمه بخش اول و دوم نسخه اصلی این اثر است که در سال ۲۰۰۴ به چاپ رسیده است.

 معرفي كتاب

كتابهاي موجود گروه معارف در كتابخانه موسسه آموزش عالي اقبال لاهوري


   1